تبلیغات
امیدفردا قالیباف - مهرداد لاهوتی نماینده مجلس : پیشتاز بودن دکتر قالیباف را بپذیریم
امیدفردا قالیباف
افق92 : امید فردا قالیباف
Çã˜ÇäÇÊ æÈáǐ

قالیباف


مهرداد لاهوتی نماینده مجلس : پیشتاز بودن دکتر قالیباف را بپذیریم


مهرداد لاهوتی نماینده مجلس و یکی از حامیان محمدباقر قالیباف در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در این باره با "عصر ایران" گفت و گو کرده است:

*ظاهراً قول و قرارهای ائتلاف 1 2 در حال فراموش شدن است.

ما هم که طرفدار آقای قالیباف هستیم، منتظریم تا ببینیم 1+2 با چه سرانجامی مواجه خواهد شد و آیا اعضای این گروه سه نفره حاضر خواهند بود با تکیه بر اخلاق به قرار و مدارهای اولیه پایبند باشند یا نه. امیدوارم آقایان مصلحت را بسنجند و از چارچوب منطق و صداقت خارج نشوند.

*این‌طور عنوان می‌شود که ملاک انتخاب کاندیدا، فقط نظرسنجی نیست.

همه می‌دانند که 1+2 از همان اول هم با این طرح شروع به کار کرد که هر کسی که بتواند بیشترین رای را در جمع سه نفره از آن خود کند، به عنوان گزینه ائتلاف پیشرفت وارد انتخابات ریاست جمهوری شود و از جانب دو عضو دیگر هم مورد حمایت همه جانبه قرار بگیرد. باید تأسف خود که برخی به راحتی وعده‌هایی خود را از یاد برده‌اند و با رفتارهایی غلط ، هم ساز و کار ائتلاف را به هم می‌زنند و هم باعث تخریب وجهه اصولگرایی در جامعه می‌شوند. دوستان در شرایطی حرف و حدیث‌های جدید را مطرح می‌کنند که آقای قالیباف با فاصله زیادی نسبت به دو نفر دیگر، رای اول را به خود اختصاص داده است و قاعدتا بیشتر از بقیه برای کاندیداتوری شانس دارد، چون میزان رای او با رای دیگران قابل مقایسه نیست.

*اما مشخصاً حداد عادل از احتمال کناره گیری به نفع جلیلی خبر داده و همچنین گفته است که خروجی ائتلاف شاید از جمع سه نفر اولیه نباشد.

متاسفم که چنین رفتاری را مشاهده می‌کنم. آقای حداد از همان روز اول در ائتلاف بودند و بهتر از هر کسی می‌داند که ساز و کار 1+2 چه شرایطی بود و برنامه ریزی‌ها بر چه اساسی طرح شده بود. به نظر من حرکت آقای حداد غیر اخلاقی است و تحت هیچ شرایطی توجیه ندارد.

*موضع مشخص قالیباف درباره شرایط به وجود آمده چیست؟

قالیباف خیلی کاری به این اتفاقات ندارد و از آنجا که در بیشتر نظر سنجی‌ها رای اول دارد، به جای پرداختن به مسایل حاشیه ای کارهای خودش را انجام می‌دهد تا ان‌شاءالله حضوری قوی و البته سالم در انتخابات داشته باشد.

*امکان دارد که قالیباف به طور مستقل وارد انتخابات شود؟

هر اتفاقی ممکن است. واقعیت این است که محمد باقر قالیباف مورد توجه مردم است و به همین دلیل او حضور در انتخابات را وظیفه می‌داند و تحت هر شرایطی به عنوان یکی از کاندیداهای مورد اعتماد مردم در انتخابات حضور خواهد داشت.

*بر هم خوردن معادلات 1+2 و کلاً جریان اصولگرایی چه ربطی به رد صلاحیت هاشمی دارد؟

هیچ، چرا باید ربط داده شود؟

*این‌طور عنوان می‌شود که با کنار رفتن هاشمی رفسنجانی، قالیباف موقعیت خوبی را در نظر سنجی‌ها پیدا کرده است چون بخشی از آرای هاشمی به سبد قالیباف ریخته می شود.

اصلاً این‌طور نیست. قبل از ورود هاشمی هم قالیباف رای خوبی داشت و بعد از ثبت نام او هم موقعیت شرایط همان بود. البته نمی توان انکار کرد که هاشمی با ورودش فضای خاصی را ایجاد کرد که مورد توجه قرار گرفت. پس دوباره باید تاکید کرد که آقایان باید وضعیت را بررسی کنند و با توجه به عهدی که بسته‌اند، پیشتازی قالیباف را بپذیرند و به نفع او کنار بروند. طرح چنین بحث‌هایی تأسف آور است و از نخبگان این انتظار می‌رود که با دقت در رفتار و گفتار خود آن‌ها را دلسرد نکنند.

*دلسردی می‌تواند به مشارکت پایین منتهی شود؟

بنده قبول ندارم و اعتقادم این است که ملت در هر موقعیتی پشت نظام هستند و با حضور در پای صندوق‌های رای وفاداری خود را به جهانیان نشان خواهند داد.
Èå ÇÔÊÑǘ ȐÐÇÑíÏ :
äæÔÊå ÔÏå ÊæÓØ : محمدحسین ملازم الحسینی ( چهارشنبه 8 خرداد 1392 ) ( 10:33 ق.ظ )
ÏÑÈÇÑå ÞÇáíÈÇÝ

برنامه‌ای ویژه برای اداره‌ کشور نیست. از تعامل مثبت و درست با دنیا هم عاجز مانده‌ایم؛ مردم ولی بی‌اعتمادند حالا، به مسؤولین، به رو راست بودن و دل‌سوز بودنشان.به عدم سوء استفاده از بیت‌المال و مقام و موقعیتشان، بی‌اعتمادند و به وعده‌هایی که می‌دهند. احساس می‌کنند فریب خورده‌اند. ترکیه و سنگاپور و مالزی که جلو می‌افتند، احساس حقارت می‌کنیم. بعد از این همه کار و انقلاب و انتخابات و حضور! هرکاری کردیم، ولی هنوز اوضاع قفل است. برای خرید یک تکه گوشت مانده‌ایم، قفل کرده‌ایم، کلید را هم نمی‌دانیم کجاست. ایران خوب، زندگی می‌خواهد. زندگی خوب و باافتخار، ایران خوب افتخار می‌خواهد.شادی، سلامتی، افتخار. زندگی خوب یعنی این. یعنی امنیت و آسایش. یعنی نفس عمیق کشیدن. یعنی آرام و بی‌ترس خوابیدن. یعنی ورزش عمومی. سلامت و سفر. یعنی پایگاه اجتماعی اقتصادی مشخص. نیست ولی. سلامتی نیست. امنیت نیست. ازدواج نیست. تغذیه‌ خوب نیست که سلامتی باشد. امنیت اقتصادی نیست که آرامش باشد. شغل و مسکن نیست که ازدواج باشد…. جای آن ناامیدی هست. بی‌اعتمادی هست. فشار روانی کنکور و سربازی و اشتغال هست. اعتیاد هست … .باید کاری کرد. باید کاری کرد، باید کاری کرد. کاری.

ÂãÇÑ æÈáǐ
˜á ÈÇÒÏíÏ :
ÈÇÒÏíÏ ÇãÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ ÏíÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ Çíä ãÇå :
ÈÇÒÏíÏ ãÇå ÞÈá :
ÊÚÏÇÏ äæíÓäϐÇä :
ÊÚÏÇÏ ˜á ÓÊ åÇ :
ÂÎÑíä ÈÇÒÏíÏ :
ÂÎÑíä ÈÑæÒ ÑÓÇäí :