تبلیغات
امیدفردا قالیباف - سه وعده مهم قالیباف
امیدفردا قالیباف
افق92 : امید فردا قالیباف
Çã˜ÇäÇÊ æÈáǐ

قالیباف


افسران - سه وعده مهم قالیباف
تحصیل برای خانواده‌های مستضعف تا مقطع دکترا باید رایگان باشد/ سطح خدمات بیمه‌های روستایی را به سطح بیمه‌های شهری می‌رسانیم/ سهم
پرداختی مردم از هزینه‌های درمان باید نصف شود

محمد باقر قالیباف در اجتماع پر شور هزاران نفر از جوانان، دانشجویان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا در شهر همدان سه وعده مهم برای تحقق عدالت اجتماعی داد.قالیباف در تبیین وعده اول خود که به هزینه‌های آموزشی مربوط بود گفت: امروز در کشور ما برخی از مردم بضاعت مالی دارند و می‌توانند مخارج تحصیل خود و فرزندانشان را تامین کنند، اما گروه دیگر که توان مالی چندانی ندارند، نمی‌توانند از عهده این مخارج سنگین بربیایند. چرا امروز باید به دلیل عدم تمکن مالی، برخی از استعدادهای کشور از بین بروند؟ یکی از اهداف ما این است که با مدیریت جهادی بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که تمام فرزندان با استعداد طبقه مستضعف جامعه بتوانند تا سطح دکترا به صورت رایگان تحصیل کنند.وعده دوم قالیباف درباره تفاوت بیمه‌ها در کشور بود. وی گفت: هم اکنون در کشور بین بیمه‌های شهری و روستایی و بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی تفاوت وجود دارد. برخی از مردم امکانات کمتری دارند و نمی‌توانند از مزایای یک بیمه کارآمد برخوردار شوند. این موضوع حاصل «شعاری دیدن عدالت» و داشتن «نگاه تبعیض آمیز» به مردم است. در دولتی که قصد دارد پیشرفت را با عدالت واقعی همراه کند، یک بیمه با کیفیت برای همه مردم در نظر گرفته می‌شود. امروز باید این نگاه تبعیض آمیز از بین برود تا همه بتوانند به صورت یکسان از خدمات درمانی با کیفیت بهره ببرند. و سطح خدمات بیمه‌های روستایی به سطح خدمات بیمه‌های شهری برسد.سومین وعده محمد باقر قالیباف نیز مربوط به سهم مردم از هزینه درمان بود. وی گفت: در شرایط سخت اقتصادی امروز، وقتی یک نفر از اعضاء خانواده بیمار می‌شود، دیگران حاضرند برای درمان او هر کاری در توان دارند انجام دهند. اما این انصاف نیست که دولت در چنین شرایطی خانواده اندوهگین بیمار را زیر بار هزینه‌های بالای درمان تنها بگذارد. دولت موظف است برای کمک به همه بیماران، سهم پرداختی خود از هزینه‌های درمان را بالا ببرد تا به مردم فشار کمتری وارد شود. به همین منظور قصد داریم سهم هزینه درمان دولت را از ۴۰ درصد به ۷۰ درصد افزایش دهیم تا مردم با خیال اسوده‌تر از خدمات درمانی بهره ببرند و سهم پرداختی مردم از جیبشان نصف شود. و از ۶۰ درصد به ۳۰ درصد کاهش یابد.
Èå ÇÔÊÑǘ ȐÐÇÑíÏ :
äæÔÊå ÔÏå ÊæÓØ : محمدحسین ملازم الحسینی ( یکشنبه 12 خرداد 1392 ) ( 08:04 ق.ظ )
ÏÑÈÇÑå ÞÇáíÈÇÝ

برنامه‌ای ویژه برای اداره‌ کشور نیست. از تعامل مثبت و درست با دنیا هم عاجز مانده‌ایم؛ مردم ولی بی‌اعتمادند حالا، به مسؤولین، به رو راست بودن و دل‌سوز بودنشان.به عدم سوء استفاده از بیت‌المال و مقام و موقعیتشان، بی‌اعتمادند و به وعده‌هایی که می‌دهند. احساس می‌کنند فریب خورده‌اند. ترکیه و سنگاپور و مالزی که جلو می‌افتند، احساس حقارت می‌کنیم. بعد از این همه کار و انقلاب و انتخابات و حضور! هرکاری کردیم، ولی هنوز اوضاع قفل است. برای خرید یک تکه گوشت مانده‌ایم، قفل کرده‌ایم، کلید را هم نمی‌دانیم کجاست. ایران خوب، زندگی می‌خواهد. زندگی خوب و باافتخار، ایران خوب افتخار می‌خواهد.شادی، سلامتی، افتخار. زندگی خوب یعنی این. یعنی امنیت و آسایش. یعنی نفس عمیق کشیدن. یعنی آرام و بی‌ترس خوابیدن. یعنی ورزش عمومی. سلامت و سفر. یعنی پایگاه اجتماعی اقتصادی مشخص. نیست ولی. سلامتی نیست. امنیت نیست. ازدواج نیست. تغذیه‌ خوب نیست که سلامتی باشد. امنیت اقتصادی نیست که آرامش باشد. شغل و مسکن نیست که ازدواج باشد…. جای آن ناامیدی هست. بی‌اعتمادی هست. فشار روانی کنکور و سربازی و اشتغال هست. اعتیاد هست … .باید کاری کرد. باید کاری کرد، باید کاری کرد. کاری.

ÂãÇÑ æÈáǐ
˜á ÈÇÒÏíÏ :
ÈÇÒÏíÏ ÇãÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ ÏíÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ Çíä ãÇå :
ÈÇÒÏíÏ ãÇå ÞÈá :
ÊÚÏÇÏ äæíÓäϐÇä :
ÊÚÏÇÏ ˜á ÓÊ åÇ :
ÂÎÑíä ÈÇÒÏíÏ :
ÂÎÑíä ÈÑæÒ ÑÓÇäí :