تبلیغات
امیدفردا قالیباف - پاسخ تخریب قالیباف توسط جلیلی
امیدفردا قالیباف
افق92 : امید فردا قالیباف
Çã˜ÇäÇÊ æÈáǐ

قالیباف


افسران - پاسخ تخریب قالیباف توسط جلیلی
باسلام
.
فضای مجازی و گوش خلق پر شده از این دو جمله :
قالیباف: عدالت منهای پیشرفت ، توزیع فقر است/ جلیلی: امام علی فرمودند در عدالت پیشرفت است
.
.
.
عدالت در چند معنی به کار می رود من دو مورد را ذکر می کنم:
1- برابری میزان افراد جامعه از ثروت و شرایط زندگی که مترادف یا مساوات است
2- برابر بودن امکانات افراد جامعه برای نیل به بهترین شرایط زندگی که به معنی برابر بودن در امکان فعلیت بخشیدن به استعداد ها است
کلام مبارک حضرت امیر عدالت معنی دوم را در نظر دارد که برای تمامی افراد جامعه امکان رسیدن به بالاترین درجات و بهره مندی ها وجود داشته باشد که این در برنامه های آقای قالیباف بیشتر است، ودو مورد از سه وعده ی اصلی قالیباف به امر اختصاص دارد: 1- ایجاد برابری برای استفاده از تحصیلات رایگان خانواده های کم بضاعت 2- کاهش هزینه های بهداشتی از 70% به 30% 
اما صحبت های آقای قالیباف که گفت عدالت منهای پیشرفت ، توزیع عادلانه ی فقر است، منظور عدالت به معنی اول است که در این معنی اگر همه ی مردم به یک اندازه فقیر باشند عدالت محقق می شود. برای تحقق این عدالت در شوروی تلاش های بسیاری شد.
پس کنار هم گذاشتن این دو جمله باعث شکل گیری مغالطه می شود به خاطر به کار برده شدن حد وسط در دو معنی متفاوت و عدم وجود آن.
و حالا چند سوال:
1- چرا باید یک کاندیدا به جای اثبات خود ، در سخنرانی ها دیگری را تخریب کند؟ این ولایت پذیری است؟
2- آیا این برداشت آقای جلیلی از سخن حضرت امیر، شما را به یاد جلسات قرآن سوسیالسیم ها که به دنبال تفسیر های مارکسیستی از قرآن و حدیث بودند نمی اندازد؟
3- آیا این بیانات شما را به یاد لفاظی های احمدی نژاد نمی اندازد و این نمی تواند ادامه ی بد اخلاقی های سیاسی باشد؟
4- آیا عملکرد آقای قالیباف به خاطر عدم مقابله به مثل و فقط اثبات خود، به جای دیگران قابل تقدیر نسیت؟Èå ÇÔÊÑǘ ȐÐÇÑíÏ :
äæÔÊå ÔÏå ÊæÓØ : محمدحسین ملازم الحسینی ( یکشنبه 12 خرداد 1392 ) ( 12:08 ب.ظ )
ÏÑÈÇÑå ÞÇáíÈÇÝ

برنامه‌ای ویژه برای اداره‌ کشور نیست. از تعامل مثبت و درست با دنیا هم عاجز مانده‌ایم؛ مردم ولی بی‌اعتمادند حالا، به مسؤولین، به رو راست بودن و دل‌سوز بودنشان.به عدم سوء استفاده از بیت‌المال و مقام و موقعیتشان، بی‌اعتمادند و به وعده‌هایی که می‌دهند. احساس می‌کنند فریب خورده‌اند. ترکیه و سنگاپور و مالزی که جلو می‌افتند، احساس حقارت می‌کنیم. بعد از این همه کار و انقلاب و انتخابات و حضور! هرکاری کردیم، ولی هنوز اوضاع قفل است. برای خرید یک تکه گوشت مانده‌ایم، قفل کرده‌ایم، کلید را هم نمی‌دانیم کجاست. ایران خوب، زندگی می‌خواهد. زندگی خوب و باافتخار، ایران خوب افتخار می‌خواهد.شادی، سلامتی، افتخار. زندگی خوب یعنی این. یعنی امنیت و آسایش. یعنی نفس عمیق کشیدن. یعنی آرام و بی‌ترس خوابیدن. یعنی ورزش عمومی. سلامت و سفر. یعنی پایگاه اجتماعی اقتصادی مشخص. نیست ولی. سلامتی نیست. امنیت نیست. ازدواج نیست. تغذیه‌ خوب نیست که سلامتی باشد. امنیت اقتصادی نیست که آرامش باشد. شغل و مسکن نیست که ازدواج باشد…. جای آن ناامیدی هست. بی‌اعتمادی هست. فشار روانی کنکور و سربازی و اشتغال هست. اعتیاد هست … .باید کاری کرد. باید کاری کرد، باید کاری کرد. کاری.

ÂãÇÑ æÈáǐ
˜á ÈÇÒÏíÏ :
ÈÇÒÏíÏ ÇãÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ ÏíÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ Çíä ãÇå :
ÈÇÒÏíÏ ãÇå ÞÈá :
ÊÚÏÇÏ äæíÓäϐÇä :
ÊÚÏÇÏ ˜á ÓÊ åÇ :
ÂÎÑíä ÈÇÒÏíÏ :
ÂÎÑíä ÈÑæÒ ÑÓÇäí :