تبلیغات
امیدفردا قالیباف - نتایج اولین نظرسنجی بعد از مناظره‌ها
امیدفردا قالیباف
افق92 : امید فردا قالیباف
Çã˜ÇäÇÊ æÈáǐ

قالیباف


سایت "الف" متعلق به احمد توکلی نوشت:

مناظره کاندیداها با همه قوت و ضعفش فرصتی برای انتخاب جدید مردم و تغییر نظر آنها است. اینکه چه کسی بیشتر برنامه دارد و چطور دیگر برنامه ها را نقد می کند و چه میزان می تواند بر عصبانیت و هیجانات خود غلبه کند و تا چه حد قدرت بیان دارد و مواردی از این دست بر انتخاب مردم اثر گذار خواهد بود.

سال ۸۴ محمود احمدی نژاد در ایام نظرسنجی ها بود که با سرعت قابل توجهی رشد کرد و به عنوان کاندیدای اصلی رقابت با هاشمی مطرح شد.

روز جمعه اولین مناظره برگزار شد. بعد از این مناظره خیلی ها منتظرند ببینند نظرسنجی ها چه مقدار تغییر کرده و به نفع چه کسی است؟ چه کسی رشد بیشتری کرده و چه کسی افت نموده است؟

نظرسنجی یک نهاد معتبر در فردای مناظره ها که با جامعه آماری ۱۴ هزار عضو در سراسر کشور انجام شده است نتایج زیر را نشان می دهد.

محمدباقر قالیباف ۲۳.۷ درصد علی اکبر ولایتی ۱۰.۹ درصد محسن رضائی ۱۰.۸ درصد سعید جلیلی ۱۰.۴ درصد محمدعارف ۶.۶ درصد حسن روحانی ۶.۵ درصد غلامعلی حدادعادل ۴.۴ درصد و محمد غرضی ۱.۶ درصد اقبال مردم را در این نظرسنجی ها داشته اند.

در این نظر سنجی سوال شده است که اگر هاشمی و خاتمی از یک کاندیدا حمایت کنند شما به چه کسی رای خواهید داد که ۵۴.۱ درصد گفته اند به کاندیدای خودمان و ۲۹.۲ درصد گفتند به کاندیدایی که این دو حمایت کنند.

همچنین سوال شده است که اگر احمدی نژاد از نامزدی حمایت کند چه میزان بر رای شما تاثیر گذار است که ۶۷ درصد گفته اند بی تاثیر است و ۹.۳ درصد گفته اند کاندیدایی که احمدی نژاد حمایت کند را رای می دهیم.

۲۳.۷ درصد از مردم توانایی برای رفع مشکلات اقتصادی کشور را مهمترین ویژگی نامزد ریاست جمهوری می دانند و ۲۲.۹ درصد توان مدیریت اجرائی و ۱۴.۴ درصد حل مشکلات بین المللی ایران و ۱۰.۱ درصد داشتن اعتبار سیاسی و اجتماعی را ملاک اصلی در انتخاب کاندیدای مورد علاقه خود می دانند.

این نظر سنجی به صورت دو به دو نامزدها را مورد ارزیابی قرار داده است و دو قطبی های احتمالی و مختلف انتخابات را جداگانه بررسی کرده است.

بر این اساس در دوقطبی قالیباف - جلیلی ۵۵.۹ درصد به قالیباف و ۲۷.۵ به جلیلی رای می دهند. 

در دو قطبی قالیباف – ولایتی ۴۷.۲ درصد قالیباف و ۲۷.۹ درصد به ولایتی رای می دهند.
در دو قطبی قالیباف - حدادعادل ۵۵.۱ درصد به قالیباف و ۱۸ درصد به حدادعادل رای خواهند داد.
در دو قطبی قالیباف - عارف ۵۵.۷ به قالیباف و ۱۹.۷ به عارف رای خواهند داد.
در دو قطبی قالیباف – روحانی ۵۵.۴ درصد به قالیباف و ۲۱ درصد به روحانی رای می دهند.
در دو قطبی ولایتی - جلیلی ۳۸.۹ درصد به ولایتی و ۲۹.۳ درصد به جلیلی رای می دهند.
در دو قطبی ولایتی - عارف ۳۲.۳ به ولایتی و ۲۷.۳ عارف را انتخاب می کنند.
در دو قطبی جلیلی - روحانی ۳۲ درصد جلیلی و ۲۸.۳ روحانی برمی گزینند.
در دو قطبی رضائی - روحانی ۳۷.۵ درصد به نفع رضائی و ۲۹.۲ به سمت روحانی است.
در دو قطبی ولایتی - رضائی نیز ۳۹.۷ به سمت ولایتی است و ۳۰.۲ برای رضائی.
Èå ÇÔÊÑǘ ȐÐÇÑíÏ :
äæÔÊå ÔÏå ÊæÓØ : محمدحسین ملازم الحسینی ( دوشنبه 13 خرداد 1392 ) ( 11:32 ق.ظ )
ÏÑÈÇÑå ÞÇáíÈÇÝ

برنامه‌ای ویژه برای اداره‌ کشور نیست. از تعامل مثبت و درست با دنیا هم عاجز مانده‌ایم؛ مردم ولی بی‌اعتمادند حالا، به مسؤولین، به رو راست بودن و دل‌سوز بودنشان.به عدم سوء استفاده از بیت‌المال و مقام و موقعیتشان، بی‌اعتمادند و به وعده‌هایی که می‌دهند. احساس می‌کنند فریب خورده‌اند. ترکیه و سنگاپور و مالزی که جلو می‌افتند، احساس حقارت می‌کنیم. بعد از این همه کار و انقلاب و انتخابات و حضور! هرکاری کردیم، ولی هنوز اوضاع قفل است. برای خرید یک تکه گوشت مانده‌ایم، قفل کرده‌ایم، کلید را هم نمی‌دانیم کجاست. ایران خوب، زندگی می‌خواهد. زندگی خوب و باافتخار، ایران خوب افتخار می‌خواهد.شادی، سلامتی، افتخار. زندگی خوب یعنی این. یعنی امنیت و آسایش. یعنی نفس عمیق کشیدن. یعنی آرام و بی‌ترس خوابیدن. یعنی ورزش عمومی. سلامت و سفر. یعنی پایگاه اجتماعی اقتصادی مشخص. نیست ولی. سلامتی نیست. امنیت نیست. ازدواج نیست. تغذیه‌ خوب نیست که سلامتی باشد. امنیت اقتصادی نیست که آرامش باشد. شغل و مسکن نیست که ازدواج باشد…. جای آن ناامیدی هست. بی‌اعتمادی هست. فشار روانی کنکور و سربازی و اشتغال هست. اعتیاد هست … .باید کاری کرد. باید کاری کرد، باید کاری کرد. کاری.

ÂãÇÑ æÈáǐ
˜á ÈÇÒÏíÏ :
ÈÇÒÏíÏ ÇãÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ ÏíÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ Çíä ãÇå :
ÈÇÒÏíÏ ãÇå ÞÈá :
ÊÚÏÇÏ äæíÓäϐÇä :
ÊÚÏÇÏ ˜á ÓÊ åÇ :
ÂÎÑíä ÈÇÒÏíÏ :
ÂÎÑíä ÈÑæÒ ÑÓÇäí :