تبلیغات
امیدفردا قالیباف - نتایج آخرین نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری
امیدفردا قالیباف
افق92 : امید فردا قالیباف
Çã˜ÇäÇÊ æÈáǐ

قالیباف


نتایج آخرین نظرسنجی صورت گرفته مرکز افکارسنجی مهر در میان شهروندان تهرانی ضمن اینکه حاکی از مشارکت 67 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری است، حکایت از این دارد که هنوز حدود نیمی از مردم برای اینکه به کدام کاندیدا رای دهند تصمیم نگرفته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز افکارسنجی مهر در یک نظرسنجی تلفنی به بررسی دیدگاه شهروندان استان تهران درباره یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پرداخته است.

این نظرسنجی در هفته دوم ماه خرداد از بین شهروندان 18 سال و بالاتر استان تهران صورت پذیرفته است که در آن با 400 نفر از شهروندان به صورت تلفنی مصاحبه انجام شده است.

بر اساس نتایج این نظر سنجی اکثر پاسخگویان (67 درصد) بیان داشته ­اند که در انتخابات خردادماه 1392 "قطعاً شرکت می­ کنند" و در مقابل، حدود 9 درصد اظهار داشته­ اند که "قطعاً شرکت نمی­ کنند". همچنین حدود 11 درصد پاسخگویان شرکت خود در انتخابات را به صورت "احتمالی" بیان داشته ­اند. این در حالی است که 12.5 درصد هنوز تصمیمی برای مشارکت در انتخابات، نگرفته ­اند.

چگونگی مشارکت پاسخگویان در انتخابات

مشارکت

فراوانی

درصد

قطعاً شرکت می کنم

268

67.0

به احتمال زیاد شرکت می کنم

34

8.5

هنوز تصمیمی نگرفته­ام

50

12.5

احتمال کمی دارد شرکت کنم

11

2.7

قطعاً شرکت نمی کنم

34

8.5

بی پاسخ

3

0.8

جمع

400

100.0

 

 

همچنین بر اساس نتایج این نظرسنجی  از میان پاسخگویان – به جز افرادی که بیان داشته اند "قطعاً در انتخابات شرکت نمی کنند"- پرسیده شد، "در صورت شرکت در انتخابات به چه کسی رای خواهید داد؟" 27.3 درصد این افراد عنوان کرده­ اند که به قالیباف، 5.2  درصد به ولایتی، 4.9 درصد به جلیلی، 2.2 درصد به حداد عادل، 2.2 درصد به رضایی، 2.2 درصد به عارف، 1.9 درصد به روحانی رای می­ دهند. این در حالی است که 45.1 درصد پاسخگویان هنوز نمی دانند به چه کسی رای خواهند داد و تصمیمی در این باره نگرفته اند. 8.2 درصد نیز به این سوال پاسخ نداده اند.

توزیع فراوانی رای پاسخگویان به کاندیداها

کاندیدا

فراوانی

درصد

سعید جلیلی

18

4.9

غلامعلی حداد عادل

8

2.2

محسن رضایی

8

2.2

حسن روحانی

7

1.9

محمدرضا عارف

8

2.2

محمد غرضی

-

-

محمدباقر قالیباف

100

27.3

علی اکبر ولایتی

19

5.2

نمی دانم

165

45.1

رای سفید

3

0.8

بی پاسخ

30

8.2

جمع

366

100.0

Èå ÇÔÊÑǘ ȐÐÇÑíÏ :
äæÔÊå ÔÏå ÊæÓØ : محمدحسین ملازم الحسینی ( جمعه 17 خرداد 1392 ) ( 11:33 ق.ظ )
ÏÑÈÇÑå ÞÇáíÈÇÝ

برنامه‌ای ویژه برای اداره‌ کشور نیست. از تعامل مثبت و درست با دنیا هم عاجز مانده‌ایم؛ مردم ولی بی‌اعتمادند حالا، به مسؤولین، به رو راست بودن و دل‌سوز بودنشان.به عدم سوء استفاده از بیت‌المال و مقام و موقعیتشان، بی‌اعتمادند و به وعده‌هایی که می‌دهند. احساس می‌کنند فریب خورده‌اند. ترکیه و سنگاپور و مالزی که جلو می‌افتند، احساس حقارت می‌کنیم. بعد از این همه کار و انقلاب و انتخابات و حضور! هرکاری کردیم، ولی هنوز اوضاع قفل است. برای خرید یک تکه گوشت مانده‌ایم، قفل کرده‌ایم، کلید را هم نمی‌دانیم کجاست. ایران خوب، زندگی می‌خواهد. زندگی خوب و باافتخار، ایران خوب افتخار می‌خواهد.شادی، سلامتی، افتخار. زندگی خوب یعنی این. یعنی امنیت و آسایش. یعنی نفس عمیق کشیدن. یعنی آرام و بی‌ترس خوابیدن. یعنی ورزش عمومی. سلامت و سفر. یعنی پایگاه اجتماعی اقتصادی مشخص. نیست ولی. سلامتی نیست. امنیت نیست. ازدواج نیست. تغذیه‌ خوب نیست که سلامتی باشد. امنیت اقتصادی نیست که آرامش باشد. شغل و مسکن نیست که ازدواج باشد…. جای آن ناامیدی هست. بی‌اعتمادی هست. فشار روانی کنکور و سربازی و اشتغال هست. اعتیاد هست … .باید کاری کرد. باید کاری کرد، باید کاری کرد. کاری.

ÂãÇÑ æÈáǐ
˜á ÈÇÒÏíÏ :
ÈÇÒÏíÏ ÇãÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ ÏíÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ Çíä ãÇå :
ÈÇÒÏíÏ ãÇå ÞÈá :
ÊÚÏÇÏ äæíÓäϐÇä :
ÊÚÏÇÏ ˜á ÓÊ åÇ :
ÂÎÑíä ÈÇÒÏíÏ :
ÂÎÑíä ÈÑæÒ ÑÓÇäí :