تبلیغات
امیدفردا قالیباف - ثبت جهانی نام خلیج فارس و سهم شهردار جهادی تهران
امیدفردا قالیباف
افق92 : امید فردا قالیباف
Çã˜ÇäÇÊ æÈáǐ

قالیباف


افسران - ثبت جهانی نام خلیج فارس و سهم شهردار جهادی تهران
محمدباقر قالیباف همواره معتقد به اصلاح رویکرد مدیریت دیپلماسی کشور از رومانتیسم سیاسی به اصولگرایی واقع‌بینانه را بوده و آن را به عنوان هدفی کلان دنبال می کند. ایجاد وحدت رویه در زمینه اعمال سیاست‌های نظام از سوی دستگاه های اجرایی،حضور در مجامع بین المللی و طرح ایده های هماهنگ شده بین المللی و ایجاد زمینه گسترش همکاری های بین المللی از جمله مهم ترین اقدام های اساسی دکتر قالیباف در موضوع سیاست خارجی و دیپلماسی کشور است

قالیباف همواره منتقد فضای رومانتیسم سیاسی کشور بوده ومعتقد است به جای ایده پردازی های بدون زمینه و نامنسجم با فضای بین المللی از شوک دهی مستمر به جامعه باید خودداری کرده و بحران را با کم هزینه ترین روش ها باید حل کرد، تجلیل از مدیریت شهری تهران در میان شهرداران جهان ،انتشار کتاب تهران توسط سازمان ملل متحد و تقدیر از اجرای طرح محله از جمله موفقیت های شهرداری پایتخت بود که با انتشار و رونمایی اطلس خلیج فارس افتخارات کشورمان را به اوج رساند و میتوان دیگلماسی موفق قالیباف در تحکیم سند خلیج فارس دانست .

هنوزیک سال بیشتر نگذشته از اقدام بزرگ و تیر خلاص گونه ای که پس ازتعدی های فراوان برخی دولت‌های عربی برای حذف نام همیشگی اش انجام شده بود،هوشمندی ودرایت شهردار تهران برای ثبت "اطلس خلیج فارس" آنهم در بزرگترین نشست شهرداران جهان که توسط سازمان ملل متحد برگزار شده بود،دیگر رمقی برای دشمنان دندان تیز کرده این خلیج باقی نگذارد .

همچنین تقدیر قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد نیز از دست اندرکاران تولید اطلس خلیج فارس ونیز امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مدیریت شهری تهران و مرکز اسکان بشر در خصوص تدوین اطلس خاورمیانه و تعیین تهران به‌عنوان مرکز آموزش سازمان ملل متحد در خاورمیانه موفقیت درخشان دیگری است که در کارنامه شهرداری پایتخت است .

رونمایی از اطلس خلیج فارس در یکی از نشست های بین المللی که نام زیبای خلیج فارس را به جهان نشان می‌دهد باعث شد تا بار دیگر نمایندگان کشور جمهوری اسلامی ایران در مجمع جهانی شهری به این مسئله تاکید کنند که نام خلیج فارس همیشه بر نقشه‌های جهانی از منطقه خاورمیانه خواهد درخشید و قالیباف در این مراسم گفت:خلیج همیشگی فارس گهواره تمدنی است که از قدمت بالایی برخوردار بوده و اولین تمدن های بشری در این محدوده شکل گرفته اند و همیشه فارس نام دارد .

سازمان ملل با توجه به ظرفیت‌های پژوهشی شهر تهران و ارزیابی کارشناسان این سازمان، مسئولیت مرکز بین‌المللی مطالعات آینده پژوهشی شهرهای آسیا و اقیانوسیه به تهران واگذار نمود وپایتخت جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان مرکز آموزش سازمان ملل متحد در منطقه خاورمیانه کار خود را انتخاب کرد .

همچنین تقدیر از شهردار تهران به‌عنوان سومین شهر مطرح جهان در توسعه حمل و نقل عمومی از سوی اتحادیه بین المللی حمل‌و‌نقل عمومی،‌ اعطای جایزه مترو پلیس به دلیل ارتقای سطح کمی و کیفی زندگی شهری با توسعه (BRT) ،استفاده از طرح سلامت محوری محله‌های شهر تهران در سازمان جهانی بهداشت و بسیاری مسائل دیگر از این افتخارات جهانی، تهران را به‌عنوان یکی از کانون‌های مورد توجه مجامع بین المللی در نوع مدیریت این کلانشهر تبدیل کرده است.

در همین راستا نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با خبرنگار "شفاف" در رابطه با اقدامات شهردار تهران در رونمایی اطلس خلیج‌فارس در ششمین نشست مجمع جهانی شهری گفت: شیطنت‌هایی در صحنه بین الملل، علیه هویت ایرانیان دیده می‌شود که به موازات آنها و برای جلوگیری از این دخالت‌ها باید اقدامات نمادینی از سوی کشورمان صورت گیرد که رونمایی از اطلس خلیج فارس در مجمع جهانی از سوی قائم‌مقام دبیر کل سازمان ملل از این نمونه است .

نماینده مردم فارس و ممسنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چنین اقداماتی بازتاب مثبت، تاثیر گذار و عمیقی در دیدگاه عمومی جهان بر اصالت ایرانی دارد و ذهنیت‌های به انحراف کشیده شده در ارتباط با خلیج همیشه فارس را به مسیر صحیح هدایت می‌کند.

شفیعی با اشاره به ادعاهای تکراری اماراتی‌ها نسبت به جزایر سه‌گانه ایران گفت: اماراتی‌ها نسبت به تعلق جزایر سه گانه به کشورمان تردیدی ندارند اما سعی می‌کنند با تداوم بیانیه‌ها و موضع‌گیری‌های ایجاد شده نسبت به جمهوری اسلامی در فضای دیپلماتیک به نوعی تبلیغات روانی کرده و فضا را به نفع خود در منطقه تغییر دهند .Èå ÇÔÊÑǘ ȐÐÇÑíÏ :
äæÔÊå ÔÏå ÊæÓØ : محمدحسین ملازم الحسینی ( جمعه 17 خرداد 1392 ) ( 06:18 ب.ظ )
ÏÑÈÇÑå ÞÇáíÈÇÝ

برنامه‌ای ویژه برای اداره‌ کشور نیست. از تعامل مثبت و درست با دنیا هم عاجز مانده‌ایم؛ مردم ولی بی‌اعتمادند حالا، به مسؤولین، به رو راست بودن و دل‌سوز بودنشان.به عدم سوء استفاده از بیت‌المال و مقام و موقعیتشان، بی‌اعتمادند و به وعده‌هایی که می‌دهند. احساس می‌کنند فریب خورده‌اند. ترکیه و سنگاپور و مالزی که جلو می‌افتند، احساس حقارت می‌کنیم. بعد از این همه کار و انقلاب و انتخابات و حضور! هرکاری کردیم، ولی هنوز اوضاع قفل است. برای خرید یک تکه گوشت مانده‌ایم، قفل کرده‌ایم، کلید را هم نمی‌دانیم کجاست. ایران خوب، زندگی می‌خواهد. زندگی خوب و باافتخار، ایران خوب افتخار می‌خواهد.شادی، سلامتی، افتخار. زندگی خوب یعنی این. یعنی امنیت و آسایش. یعنی نفس عمیق کشیدن. یعنی آرام و بی‌ترس خوابیدن. یعنی ورزش عمومی. سلامت و سفر. یعنی پایگاه اجتماعی اقتصادی مشخص. نیست ولی. سلامتی نیست. امنیت نیست. ازدواج نیست. تغذیه‌ خوب نیست که سلامتی باشد. امنیت اقتصادی نیست که آرامش باشد. شغل و مسکن نیست که ازدواج باشد…. جای آن ناامیدی هست. بی‌اعتمادی هست. فشار روانی کنکور و سربازی و اشتغال هست. اعتیاد هست … .باید کاری کرد. باید کاری کرد، باید کاری کرد. کاری.

ÂãÇÑ æÈáǐ
˜á ÈÇÒÏíÏ :
ÈÇÒÏíÏ ÇãÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ ÏíÑæÒ :
ÈÇÒÏíÏ Çíä ãÇå :
ÈÇÒÏíÏ ãÇå ÞÈá :
ÊÚÏÇÏ äæíÓäϐÇä :
ÊÚÏÇÏ ˜á ÓÊ åÇ :
ÂÎÑíä ÈÇÒÏíÏ :
ÂÎÑíä ÈÑæÒ ÑÓÇäí :